جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩ فارسي|English|اردو
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پيوندها|نقشه سايت|تماس با ما
Title
NewsletterSignup
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
NewsletterSignup


  چاپ        ارسال به دوست

news

تاکید رهبر انقلاب بر حضور مدیران جوان یک راهبرد مهم است

«سید ضیاء هاشمی» در برنامه تلویزیونی شبکه شما اظهار داشت: وزارت علوم را در اوج صمیمیت تحویل دادم و به دانشگاه تهران برگشتم و بعد از آن تا دو ماه فقط تدریس می کردم و مسئولیتی نداشتم. پس از آن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد مدیرعاملی خبرگزاری جمهوری اسلامی را ارائه دادند که اول مخالفت کردم چون می خواستم نسخه نهایی کتابهایم را آماده کنم، زیرا ۵ کتاب برای انتشار داشتم که خوشبختانه دو کتاب از آنها به چاپ رسید.  

وی با یادآوری دیدار خود در دوره دانشجویی با رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد: در دوره دانشجویی به عنوان اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم. در آن جلسه نقدهایی شد و دوستان دغدغه هایی را مطرح کردند. ایشان در آن جلسه فرمودند: دغدغه مندی شما مهم است، اگر شما دغدغه نداشتید ما نگران بودیم؛ در آینده که نسل شما کارها را دست بگیرد اوضاع بهتر می شود.

مدیرعامل ایرنا ادامه داد: توصیه رهبر انقلاب به حضور جوانان در مسوولیت های مختلف یک راهبرد مهم است و امروز نیز استعدادیابی در میان نسل جوان به پیشرفت کشور کمک خواهد کرد. و رهبر معظم انقلاب در آن دیدار ما را سوق دادند که به مسئولیت پذیری در آینده فکر کنیم.

هاشمی پنج شنبه شب در این برنامه تلویزیونی تاکید کرد: دانشگاه های ما رشد علمی مستمر دارند اما شاخص های رشد علمی متعدد است؛ تعداد مقالات یکی از این شاخص ها است که در آن رشد قابل توجهی داشته ایم. در ۱۸ سال اخیر این روند رو به رشد بوده است؛ البته در سال های ۹۰ تا ۹۲ افت رشد در این بخش را داشتیم اما از سال ۹۲ به بعد رشد خوبی داریم، اساتید و محققان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی تلاش خوبی دارند، در نتیجه امروز در تولید مقالات علمی ایران سهم بسزایی دارد اما در بهره گیری از علم نیاز به تلاش بیشتری داریم.

مدیرعامل ایرنا در ادامه گفت:  ایرنا، خبرگزاری جمهوری اسلامی و یک رسانه رسمی است.  باید واقعیت ها را بیان کنیم و مسائلی که محرمانه نیست در ایرنا مطرح می کنیم و در خبرهای متنی و ویدیویی، نقدها هم مطرح می شود.

هاشمی ادامه داد: از زمان مدیریت در ایرنا این سیاست ترغیب شده و گاه با دلخوری هایی روبرو شدیم اما وظیفه ما است که نقدها را مطرح کنیم اگرچه از دلخوری کسی راضی نیستیم.
وی درباره حواشی یک خبر که به اعتقاد مجری برنامه با واکنش وزیر اطلاعات همراه بوده یادآور شد: این مسئله درباره یک خبر از قائم شهر بود؛ در مراسم بزرگداشت یک شهید، وزیر اطلاعات سخنرانی داشت و دفتر وزیر اعلام کردند که خبر دقیق نیست. در این باره پیگیری و خبر را اصلاح کردیم، چون در فایل صوتی ابهاماتی وجود داشت.
مدیرعامل ایرنا اظهار داشت: فایل صوتی را بررسی کردیم و متوجه شدیم منظور می تواند چیز دیگری باشد و توضیح مجدد دادیم.
هاشمی خاطرنشان کرد: ما اگر جایی اشتباه کنیم، شجاعانه اشتباه را می پذیریم. بعد از چند روز البته دیدیم که مطلبی از آقای وزیر در صدا و سیما پخش شد؛ که ایشان گفتند که من با خبرنگار ایرنا شوخی کردم و قرار نبوده چیزی پخش شود.

وی در ادامه درباره بازنمایی خدمات دولت در رسانه ها گفت: خدمات دولت بیشتر از آن است که اطلاع رسانی و بازنمایی می شود. برآیند اطلاعات و تحلیل ها به گونه ای است که حق مطلب ادا نمی شود و زحمات دولت بیشتر از چیزی است که در رسانه ها می بینیم. بنا بر این در ایرنا برنامه هایی داریم که این نقیصه را برطرف کنیم.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی درباره فضای مجازی نیز عنوان کرد: فضای مجازی یک فرصت است و می تواند عوارض هم داشته باشد. پس نباید به عنوان تهدید به آن نگاه کنیم. زندگی در فضای مجازی حاوی فرصت های فراوانی است، چون موجب کوتاه شدن زمان انتقال اطلاعات و افزایش آگاهی و شفاف سازی می شود اما عوارض و تهدید هایی نیز می تواند داشته باشد.  

هاشمی یادآور شد: وجود عوارض در استفاده از فضای مجازی مجوزی برای تعطیل کردن آن نیست؛ برای مدیریت فضای مجازی ساز و کارهای قانونی وجود دارد و با این قوانین می تواند تا حدی جلوی این تهدید ها را گرفت. امروز پیگیری اتهام زنی یک سایت گمنام دشوار است و بسیاری از افراد به همین دلیل این موضوع را انجام نمی دهند. در حالی استیفای حقوق قانونی باید تسهیل شود.


١٩:٥٣ - جمعه ١١ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٣٧٣٣    /    تعداد نمایش : ٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني ولايت

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

حجاج بیت اللہ کے نام ولی امر مسلمین حضرت آيت الله خامنه‌اي کا پيغام

پايگاه پژوهشي و اطلاع رساني موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيدعلی خامنه ای «مدظله العالي»

بنياد سعدي

طرح تاپ

جامعة المصطفي العالميه

فرهنگستان زبان و ادب فارسي

كتابخانه ديجيتال يكپارچه

كتابخانه تخصصي تاريخ اسلام و ايران

بنياد انديشه اسلامي

انجمن فارسي آموزان خارجي - بنياد سعدي

فرهنگستان هنر

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

اردو ميں خبريں

IRIB

خبرگزاري جمهوري اسلامي

خبرگزاري بين المللي قرآن

خبرگزاري اهل البيت عليهم السلام

خبرگزاري قدس

سازمان ايرانگردي و جهانگردي

سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري

مرکز امور زنان و خانواده (رياست جمهوري)

ايرانيان خارج از کشور

مرکز اطلاعات و آمار زنان

دانشگاه بين المللي امام خميني(ره)

ده مرجع فارسی برای دانلود کتاب‌های الکترونیکی

UsersStats
Visitorsofpage: 644745
Visitorsofday : 382
Visitorsofpage : 1022237
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.6875

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت