جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩ فارسي|English|اردو
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پيوندها|نقشه سايت|تماس با ما
Title
NewsletterSignup
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
NewsletterSignup


  چاپ        ارسال به دوست

news

ثبات اقتصادی، مهار تورم و صیانت از تولید مزایای بودجه 98

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نماینده مردم شهربابک در مجلس در جلسه علنی عصر شنبه مجلس برای بررسی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، گفت: لایحه بودجه سال 98 از شفافیت بالایی برخوردار و بسیار عمل گرا و واقع گراست.
علی اسدی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 98 کل کشور اظهار داشت: اگر چه انتقاداتی به لایحه بودجه سال آینده وجود دارد ولی رسالت بودجه دولت در سال 98 که همان ایفای نقش موثر برای ایجاد و حفظ ثبات اقتصادی، مقابله با تحریم، مهارم تورم، صیانت از تولید و اشتغال و کاهش فقر است به خوبی در لایحه بودجه دیده شده است.
وی افزود: آنچه اهمیت دارد این است که دولت و سازمان بودجه برای تدوین این لایحه بر اساس شرایط کنونی کشور تلاش های زیادی کرده اند، بودجه کشور به عنوان سند مالی که پشتوانه برنامه های مالی کشور را در یکسال بعد مشخص می کند تاثیری جذی بر معیشت مردم دارد و تمام امور کشور را تحت تاثیر جدی قرار می دهد.
نماینده مردم شهربابک در مجلس با تاکید بر این که بودجه باید عمل گرا و واقع گرا باشد، اظهار داشت: بهبود نظام بودجه نویسی، ارتقای سطح کارشناسی، شفافیت بودجه نویسی از مهم ترین ویژگی های بودجه سال آینده است.
وی گفت: ما هنوز به بودجه ریزی بر مبنای عملکرد به معنای واقعی نرسیدیم و برای رسیدن به ایده آل به کارشناسان فن نیازمندیم.
اسدی یادآور شد: با توجه به این که آمریکا تمام توان خود را به کار گرفته تا نظام را از طریق ایجاد مشکلات در فروش نفت به زمین بزند باید تلاش کنیم این توطئه خنثی شود که البته این با همدلی مسوولان و مردم امکان پذیر است
وی گفت: با توجه به تحریم های سختی که وجود دارد باید دولت و مجلس با واقع نگری عمل کنند و با این واقع نگری از منابع کشور حداکثر استفاده کنند.
وی تصریح کرد: ارائه خدمات بیمه سلامت به صورت رایگان، بالا رفتن رقم وام ازدواج از مهم ترین ویژگی های دیگر لایحه بودجه سال 98 کل کشور است.

**نماینده ماکو: دولت ملاحظات رهبری در بودجه را نصب العین قرار داد 
عین الله شریف پور نماینده ماکو به عنوان دومین موافق کلیات لایحه بودجه سال 98 کل کشور گفت: ما از دولت برای ارائه به موقع بودجه تشکر می کنیم و اینکه دولت ملاحظات رهبر معظم انقلاب را در مورد لایحه بودجه نصب العین قرار داده حای قدردانی دارد. 
وی با اشاره به اینکه بودجه پیش بینی درآمد و هزینه یک ساله است که توسط دولت تهیه شده، افزود: ما امروز در شرایط ویژه اقتصادی قرار داریم که هر کدام از تصمیمات ما برای کشور نقش بسزایی دارد. 
نماینده مردم ماکو در مجلس اضافه کرد: درست است که وابستگی بودجه به نفت مشکلات زیادی دارد ولی در این لایحه وابستگی به نفت کاهش بسزایی یافته است. 
شریف پور اظهار داشت: مبارزه با فرار مالیاتی یکی از موضوعاتی است که وزارت اقتصاد باید به آن توجه ویژه کند که در لایحه بودجه به آن تاکید زیادی شده است. 
وی برقراری توازن بین منابع و هزینه ها را یکی دیگر از ویژگی های لایحه بوده 98 کل کشور دانست. 
این نماینده مجلس با یادآوری اینکه مخالفت با کلیات بودجه منطقی نیست، عنوان داشت: رویکرد بودجه به معیشت و اقشار آسیب پذیر است که این موجب آرامش در جامعه و کمک به امنیت روانی جامعه می شود. 

**تابش: بودجه 98 بر مبنای عملکرد پیش بینی شده است 
محمدرضا تابش نماینده اردکان در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 98 کل کشور گفت: ما امروز در شرایط بسیار حساس و خطیری قرار داریم، ملت ایران در سایه وحدت و همدلی شرایط خطرناک تر از امروز را پشت سر گذاشته است و ما ایمان داریم این شرایط را حل خواهیم کرد. 
وی افزود: ملت ایران ممکن است از دست اندرکاران گلایه مند باشند که البته این گلایه به حق است، ولی وحدت و همدلی خود را حفظ می کند، اما دست اندرکاران نیز باید چاره اندیشی کنند. 
تابش با بیان اینکه دولت و مجلس برای حل مشکلات مردم باید تلاش کنند، تاکید کرد: اعتراض نمایندگان در مورد بودجه به حق است ولی این اعتراضات باید در جزییات رسیدگی شود. 
نماینده مردم اردکان تصریح کرد: در شرایط حساس کشور قرار داریم، از این رو بودجه صرفا برای ما بستر مالی نیست بلکه رد یا تایید آن از نظر امنیت ملی اهمیت دارد، از این رو نمایندگان باید به کلیات آن رای دهند. 
وی تاکید کرد: هیچ کجای دنیا با این شفافیت بودجه دفاعی را مشخص نمی کنند، ولی ما در این لایحه شاهد شفافیت بودجه دفاعی هستیم. 
تابش اظهار داشت: پرهیز از تمرکزگرایی، هدایت جریان نقدینگی به بورس به جای رفتن به سمت سکه و مسکن نیز از ویژگی های بودجه 98 کل کشور است. 
این نماینده مجلس اضافه کرد: افزایش بودجه عمرانی توجه به مشکلات عمومی و خصوصی که اثرگذاری اعتبارات دولتی را چندین برابر می کند نیز از این دیگر ویژگی های بودجه 98 است. 
وی بیان کرد: این بودجه در شرایط سخت و خطیری تدوین شده ولی دولت تلاش کرده بودجه بر مبنای عملکرد باشد، در این لایحه تفویض اختیارات بیشتر به استان ها صورت گرفته است. 
تابش گفت: اگر این لایحه تصویب نشود پیامدهای زیادی برای کشور دارد و 2 ماه کار کشور معطل می ماند. 
وی افزود: اگر سه دوازدهم یا دو دوازدهم نیز تصویب شود بودجه باید بر مبنای سال 97 باشد که این برای کشور بلاتکلیفی ایجاد می کند. 
تابش اضافه کرد: ما به اصلاح ساختار بودجه که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است تاکید داریم. 
نماینده مردم اردکان در مجلس یادآور شد: بدون تردید دولت در تدویون بودجه با محددویت های دست به گریبان بوده که ما باید آن را درک کنیم. 

**وابستگی به نفت در بودجه 98 کاهش یافته است
اردشیر نوریان نماینده مردم شهرکرد در مجلس در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 98 کل کشور اظهار داشت: مخالفان می گویند در این لایحه میزان وابستگی به نفت افزایش یافته در حالی که طبق آمار و ارقام وابستگی نه تنها افزایش بلکه کاهش یافته است.
وی ادامه داد: نمایندگان اگر اصلاحاتی به این لایحه دارند باید آن را در جزئیات ارائه کنند.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس تصریح کرد: دولت تلاش کرده لایحه بودحه سال 98 کل کشور را به صورت عملیاتی تنظیم کند و تلاش دولت و مجلس تا جایی پیش رفت که این لایحه به عنوان سخت ترین لایحه در سنوات گذشته بوده یعنی در شرایط سختی تدوین شده است.
نوریان با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی هستیم، گفت: در این شرایط همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات کشور را حل کنیم.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس عنوان کرد: رد کلیات لایحه بودجه سیگنال منفی است که دیگران از آن سوء استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه 93 درصد بودجه بر مبنای عملکرد است، اظهار داشت: تنها 7 درصد لایحه بودجه بر منبای عملکرد نیست. 
نوریان تاکید کرد: دولت در لایحه بودجه 98 به معیشت مردم توجه ویژه ای کرده و دولت و مجلس تلاش کرده اند رشد غیرمنطقی در بودجه را کنترل کنند.
این خبر در حال تکمیل است...


١٧:٠٢ - شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٣٧٧٨    /    تعداد نمایش : ٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني ولايت

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

حجاج بیت اللہ کے نام ولی امر مسلمین حضرت آيت الله خامنه‌اي کا پيغام

پايگاه پژوهشي و اطلاع رساني موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيدعلی خامنه ای «مدظله العالي»

بنياد سعدي

طرح تاپ

جامعة المصطفي العالميه

فرهنگستان زبان و ادب فارسي

كتابخانه ديجيتال يكپارچه

كتابخانه تخصصي تاريخ اسلام و ايران

بنياد انديشه اسلامي

انجمن فارسي آموزان خارجي - بنياد سعدي

فرهنگستان هنر

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

اردو ميں خبريں

IRIB

خبرگزاري جمهوري اسلامي

خبرگزاري بين المللي قرآن

خبرگزاري اهل البيت عليهم السلام

خبرگزاري قدس

سازمان ايرانگردي و جهانگردي

سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري

مرکز امور زنان و خانواده (رياست جمهوري)

ايرانيان خارج از کشور

مرکز اطلاعات و آمار زنان

دانشگاه بين المللي امام خميني(ره)

ده مرجع فارسی برای دانلود کتاب‌های الکترونیکی

UsersStats
Visitorsofpage: 644738
Visitorsofday : 375
Visitorsofpage : 1022230
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.9062

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت