سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨ فارسي|English|اردو
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پيوندها|نقشه سايت|تماس با ما
Title
NewsletterSignup
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   
NewsletterSignup


  چاپ        ارسال به دوست

news

مدیریت کارآمد در گرو بکارگیری تجربه تمام کارکنان است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید عباس صالحی امروز (دوشنبه) در مراسم تکریم و معارفه معاونان جدید «معاونت توسعه مدیریت و منابع» و «معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌ها»ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از زمان مدیریت جدید وزارت، نگاه براین بوده است که هم از همکاران خوب در دوره قبلی استفاده حداکثری شود و هم از تجربه‌های پیشین نهایت‌ بهره را ببریم.
وی ادامه داد: در دوره جدید تصمیم براین بود با تلفیق تجربه و حضور نیروهای جدید بتوانیم روند خوبی را داشته باشیم، به همین منظور نگاه ما نسبت به آقای حسینی و کاراندیش برای حضور موثر در دوره جدید مثبت بود، پس از رای اعتماد؛ بنده بلافاصله به این دو همکار اشاره داشتم که تصمیم براین است که از مدیریت خوب شما در دوره جدید بهره ببرم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد ویژگی‌های سید هادی حسینی تاکید کرد: شناخت از مجلس، آشنایی با نمایندگان و مجموعه‌های بیرونی، فعالیت موثر وی در سفر به استان‌ها و همچنین ویژگی ایجابی‌ که همیشه خود را نماینده دولت می‌دانسته باعث حضور موثر حسینی در معاونت حقوقی شد و بعد از قانون منع به کارگیری بازنشستگان قطعا در ادامه مسیر از تجارب اجرایی ایشان بهره خواهیم برد.
صالحی در رابطه با تغییرات در سایر معاونت‌ها نیز گفت: ‌تصمیم بر این بود که اتفاقات مدیریتی به موقع رخ دهد ‌و جایگزینی‌ها صورت گرفت تا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک شرایط معلق قرار نگیرد، به همین ترتیب ما مدیران جدید را انتخاب کردیم و استفاده از سرپرست در سازمان سینمایی نیز برای جلوگیری از بلاتکلیفی در این سازمان مهم بود.
وی در مورد انتخاب کاراندیش برای معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌ها نیز یادآور شد: به کارگیری یک مدیر از فضای بیرونی وزارت‌خانه ممکن بود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دچار لطمه کند و زمان زیاد برای آشنا شدن فرد جدید با فضای این معاونت و وزارت فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی می‌توانست آسیب‌زا باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باتوجه به این موضوع از داخل مجموعه به دنبال شخصی بودیم که با مجلس تعامل داشته باشد، به همین خاطر آقای کاراندیش را که پیش از این در وزارت کشور فعالیت داشته و در بخش امور مجلس هم در گذشته کار کرده‌اند انتخاب کردیم، به نظر می‌رسد از داخل مجموعه بهترین گزینه برای این معاونت آقای کاراندیش باشند چراکه برای اعتبار وزارت‌خانه و دولت این معاونت حائز اهمیت است.
صالحی با اشاره به دلایل دیگر خود برای انتخاب معاون جدید حقوقی، امور مجلس و استان‌ها افزود: شناخت از استان‌ها برای ما در این دوره بسیار مهم است، به همین خاطر کسی که شناخت خوبی نسبت به استان‌ها داشته باشد باید در این ‌معاونت حضور یابد، پس اگر قرار بر این بود که شخصی از بیرون به مجموعه اضافه شود ممکن بود در آشنایی با استان‌ها با زمان طولانی مواجه شود، بنابراین شناخت خوب آقای کاراندیش از استان‌ها ما را به این سمت سوق داد که وی را انتخاب کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: ترکیب امور سه گانه حقوقی، آشنایی با مجلس و تسلط بر مشکلات استانی دلایل بهره‌گیری ما از آقای کاراندیش بود، همچنین استفاده از فضای حرفه‌ای اداری امری است که باید به آن توجه کرد و این خصوصیت در ایشان وجود دارد.

** صالحی: بگذارید زنان حس کنند اگر تحصیل می کنند جایی برای فعالیت دارند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد انتخاب لادن حیدری نیز تصریح کرد: باتوجه به رویکرد دولت در بهره‌گیری از ظرفیت و توانایی‌های بانوان در بخش‌های مدیریتی که به دور از هرگونه نظرات جناحی امر مطلوبی است، ما نیز تصمیم به استفاده از ایشان گرفتیم، همه مدیران باید به این سمت بروند که زنان احساس کنند، اگر تحصیل می‌کنند و ظرفیتی دارند قطعا جایی برای فعالیت آنها وجود دارد، به همین منظور در وزارت فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی نیز سعی شد این امر را محقق کنیم.
صالحی بیان کرد: خوشبختانه در طول یک سال گذشته در معاونت‌های تخصصی در بخش‌های مختلف از حضور زنان بهره برده‌ایم اما متاسفانه در پست‌های معاونت این شرایط فراهم نشد، باتوجه به شرایط پیش آمده به نظر رسید می‌توان در این معاونت از حضور یک نیروی زن بهره برد.
وی ابراز داشت: خانم حیدری به خاطر شایستگی‌هایی که در کار خود داشته؛ پله پله به موفقیت نزدیک‌تر شد، معاونت توسعه مدیریت و منابع باید حافظ منافع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد، به همین خاطر این معاونت جای گفت‌وگو و در عین حال ایستادگی‌ است و باتوجه به شناخت بنده از خانم حیدری روحیه استدلال، اعتماد به نفس و جنگندگی در ایشان باعث انتخاب‌شان شد. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر خانم حیدری نسبت به سایر اتفاقات در معاونت‌ها آشنایی داشته و به همین خاطر زمان زیادی نمی‌برد تا ایشان با فضای معاونت آشنا شوند، بنابراین وی با سرعت می‌تواند در این معاونت آنچه نیاز است را به پیش ببرد.
صالحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت همگرایی در دو معاونت مذکور گفت: انتظار داریم همگرایی بین این دو معاونت حداکثری‌ باشد زیرا هماهنگی بین این دو باعث تاثیرگذاری بیشتر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌شود، هرگاه این دو معاونت بهتر عمل کنند مویرگ‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهتر در شریان خواهد بود. 
وی اظهار کرد: مواردی که در همکاری‌ها اخلال ایجاد می‌‍‌کند باید برداشته شود و قطعا در دوره جدید این امکان وجود دارد که همگرایی بیشتر شود، در حوزه منابع مالی نیز باید توجه داشت که ما به خاطر شرایط سختی که امروز در کشور داریم دفاع از منابع و جذب آن سخت‌تر است و تخصیص منابع وارد دوره تازه‌ای شده است، پس دو مجموعه باید تلاش کنند تا در شرایط امروز که آماده برای بودجه 98 نیز می‌شویم بهتر عمل کنند تا منابع وزارت‌خانه بالاتر برود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با بحث کارکنان و ضرورت اهمیت به آنها نیز گفت: باید توجه داشت که ما با بخشی از کارکنان رسمی و غیررسمی مواجه هستیم، آن دسته‌ای هم که به صورت رسمی با ما سروکار ندارند جزو خانواده ما هستند و سال‌ها به ما کمک کردند و با دغدغه‌های این وزارت‌خانه همراه بودند، بنابراین اگر از منظر مالی نیز بعضا امکاناتی فراهم نیست ر‌وی گشاده داشته باشیم‌ و نشان دهیم که حواسمان به آنها هست و سعی می‌کنیم مشکلات آنها را حل کنیم. 
وی در راستای اهمیت توجه به استان‌ها و شعار «ایران تهران نیست»، گفت: توانمندی‌هایی که در استان‌ها وجود دارد بعضا در تهران شاهد آن نیستیم، پس اگر ما به دنبال تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم باید در استان‌ها کار کنیم زیرا نمودها و خلاقیت‌ها در استان‌ها بسیار زیاد است. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: گفت‌و‌گوی بین این دو معاونت می‌تواند به اتفاقات خوب در استان‌ها کمک کند، امید است معاونان جدید با تجربه‌های خود و همراهی مدیران این دو معاونت بتوانند اتفاقات خوبی را رقم بزنند و بتوانیم شکوفایی بیشتر را برای فرهنگ و هنر کشور به ارمغان بیاوریم و از این گردنه سخت که برای کشور اتفاق افتاده است عبور کنیم.


٢١:٤١ - دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٨١١٤    /    تعداد نمایش : ٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پايگاه اطلاع رساني ولايت

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

حجاج بیت اللہ کے نام ولی امر مسلمین حضرت آيت الله خامنه‌اي کا پيغام

پايگاه پژوهشي و اطلاع رساني موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيدعلی خامنه ای «مدظله العالي»

بنياد سعدي

طرح تاپ

جامعة المصطفي العالميه

فرهنگستان زبان و ادب فارسي

كتابخانه ديجيتال يكپارچه

كتابخانه تخصصي تاريخ اسلام و ايران

بنياد انديشه اسلامي

انجمن فارسي آموزان خارجي - بنياد سعدي

فرهنگستان هنر

مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني

اردو ميں خبريں

IRIB

خبرگزاري جمهوري اسلامي

خبرگزاري بين المللي قرآن

خبرگزاري اهل البيت عليهم السلام

خبرگزاري قدس

سازمان ايرانگردي و جهانگردي

سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري

مرکز امور زنان و خانواده (رياست جمهوري)

ايرانيان خارج از کشور

مرکز اطلاعات و آمار زنان

دانشگاه بين المللي امام خميني(ره)

ده مرجع فارسی برای دانلود کتاب‌های الکترونیکی

UsersStats
Visitorsofpage: 506540
Visitorsofday : 167
Visitorsofpage : 857538
Onlinevisitors : 8
PageLoad : 1.3594

صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت